Написати лист    Головна сторінка
 
Головна
Структура ОНМЦК
Історія
Сценарії
Фотогалерея
НКС Волині
Часопис "ЯРОВИЦЯ"
Контакти
З яких причин вважаєте себе культурною людиною?
Працюю в культурній галузі
Читаю книги
Не вживаю нецензурщини

Традиція приготування червоного борщу з квашеними помідорами в Копачівській громаді.2024.10.14 14:35

Червоний борщ з квашеними помідорами в Копачівській громаді

 

Червоний борщ – це не просто традиційна українська страва, а справжня кулінарна класика, що має безліч варіацій. Кожна сім’я зберігає свій унікальний рецепт, який несе спогади про дитинство та сімейні свята. Це справжня родинна традиція, що передається з покоління в покоління. Тетяна Панас з села Копачівка мала щастя перейняти досвід приготування цього смачного борщу від бабусі Клімус Валентини Хомівни, яка народилася у 1929 році. Її рецепт завжди вирізнявся особливою глибиною смаку, адже в ньому гармонійно поєднуються традиційні інгредієнти з квашеними помідорами, що надають борщу унікальної кислинки. Ця страва не лише смачна, вона зігріває душу й нагадує про сімейні зустрічі та теплі спогади, що робить її ще більш цінною для кожного з нас.

Процес приготування. На ніч замочити квасолю та м’ясо. Поставити  каструлю з 2-3 літрами води, посолити, добавити по кілька перчин чорного та духмяного перцю, довести до кипіння. На сухій сковорідці обжарюємо м’ясо і додаємо у підготовлену воду, згодом додаємо квасолю.

Готуємо зажарку: в сковорідку з олією додаємо дрібно покришену  цибулю,  пасеруємо до золотистого кольору і додаємо натерту моркву, згодом додаємо сметану, далі додаємо порізані соломкою буряки, добавляємо цукор і сіль до смаку, додаємо потерті квашені помідори. Квашені помідори готуємо завчасно. Для цього беремо у ємкість ложимо почищений часник, помиту зелень (листя смородини, кріп, гострий перець) та  помідори з проколами зубочисткою, щоб уникнути тріщин під час квашення, заливаємо охолодженим розсолом (попередньо у розсіл додаємо сіль, цукор перець горошком і лавровий лист), щоб повністю покрив помідори та накриваємо кришкою. Поки наша заправка дозріває у бульйон кидаємо картоплю, а згодом капусту.

Вже, як готовий наш бульйон та готова наша заправка, все будемо змішувати. Після того як заправили наш борщ  додаємо зелень, потовчений  часник, гілочку кроку із зернятками. Як закипить борщ додаємо гірку перчину, а згодом його виймаємо, аби страва не була гострою. Подаємо  борщ з гарячими  пампушками з часником.

Український червоний борщ об'єднує людей, нагадуючи про значення кулінарної спадщини і передачі знань, які живлять не тільки тіло, а й душу. Ця страва вбирає в себе традиції, історії та родинні зв’язки, ставши яскравим символом української гостинності.

 

Елемент традиції приготування червоного борщу із квашеними помідорами можна подивитися за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=PdS8IqysmmI

 




 

















 
Всі права захищено © 2025
Волинський обласний науково-методичний центр культури
Розробка сайту: веб-студія "WebMaestro"