Написати лист    Головна сторінка
 
Головна
Структура ОНМЦК
Історія
Сценарії
Фотогалерея
НКС Волині
Часопис "ЯРОВИЦЯ"
Контакти
З яких причин вважаєте себе культурною людиною?
Працюю в культурній галузі
Читаю книги
Не вживаю нецензурщини

День Гідності та Свободи2024.11.22 13:21

 

 

 

                      День Гідності та Свободи              

 

Цей день у нашій державі відзначається під час важкої кровопролитної битви з російським загарбником і вкотре нагадує кожному про велику ціну української свободи.

21 листопада 2024 року Обласним науково-методичним центром культури організовано і проведено у Волинському фаховому коледжі Національного університету харчових технологій  культурно-просвітницький захід «Відлуння незламних», присвячений Дню Гідності та Свободи.

За можливість проведення заходу перш за все висловлена вдячність українському воїнству, тим, хто зі щитом відваги і любові, щохвилини ризикуючи власним життям, боронить наш спокій і життя кожного з нас.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, воїнам-героям Сил Оборони України, які віддали життя на полі Слави за свою землю і всіх героїв, які своєю  кров’ю зросили шлях України до свободи.

Від організаторів і учасників заходу покладені квіти до пам’ятних світлин героям – випускникам коледжу.

Світлана Кресак – керівниця гуртка Палацу учнівської молоді міста Луцька, авторка музики багатьох пісень українських поетів, подарувала зворушливу пісню на слова Ніни Шугніло «Загубились сини», присвячену всім синам, яких забрала війна з росією.

 День Гідності та Свободи це ще й день, у який згадуються не лише новітні героїчні події, але й звитяжний шлях боротьби у часи, коли бути українцем  означало мати гідність, відвагу і готовність до самопожертвувань. До уваги присутніх, а їх у залі було до 150 людей, було представлено фільм спогадів членів ГО «Волинське обласне ветеранське товариство політичних в’язнів і репресованих» «Не роззброєні». Юні студенти, затамувавши подих, слухали сповіді людей, що на своєму власному житті відчули усі жахіття, які творили московити, які і сьогодні хочуть загарбати українську землю, забрати свободу та знищити українську націю.

У заході брала участь Ніна Патрай, історикиня, викладачка коледжу, заслужений працівник освіти України, яка у своєму виступі перед присутніми студентами коледжу, викладачами та членами громадських організацій  коротко розповіла про Героїчні події Революції Гідності, де за право на європейский вибір України на Майдані Незалежності  було розстріляно 107 мужніх  патріотів, героїв Небесної Сотні. Студенти коледжу читали вірші, присвячені подіям, які засвідчили, що українське громадянське суспільство постало потужною силою і про те, що  нащадки українців, які боролися за свою землю віками, вистоять і переможуть у російсько-українській війні. Віршем Людмили Муріної «А ти сій квіти, навіть якщо завтра кінець світу» у виконанні Світлани Кресак та одночасним виконанням Державного Гімну України завершилася мистецька програма заходу.

Тримаймо свою свободу і своєю працею примножуймо славу  та наближаймо перемогу України!

 
































 
Всі права захищено © 2024
Волинський обласний науково-методичний центр культури
Розробка сайту: веб-студія "WebMaestro"