Написати лист    Головна сторінка
 
Головна
Структура ОНМЦК
Історія
Сценарії
Фотогалерея
Відео
Аудіо
Контакти
З яких причин вважаєте себе культурною людиною?
Працюю в культурній галузі
Читаю книги
Не вживаю нецензурщини
Структура ОНМЦК:
При Центрі діють:

Фінансовий відділ

У кожній організації є служби, діяльність яких лишається непомітною – до того моменту, поки не зупиниться з якихось причин. Це – фінансова служба. Саме ці люди забезпечують нормальне, безперебійне функціонування відділів Навчально-методичного центру культури Волині.


Відділ аматорського мистецтва та народної творчості при якому діє сектор музично-хорового мистецтва і шкіл естетичного виховання

Відділ проводить організаційно-творчу роботу з розвитку вокально-хорового, музичного, фольклорного, хореографічного та театрального жанрів, надає методичну і практичну допомогу аматорським колективам, здійснює роботу з підготовки і проведення обласних культурно-мистецьких заходів, фестивалів, оглядів-конкурсів, свят. Координує і спрямовує фольклорно-збиральну і дослідницьку роботу в області. Здійснює фольклорні експедиції на Західному Поліссі й Волині.

Організаційно-методична робота відділу спрямована на збереження, відродження і розвиток традиційної духовної й матеріальної культури, виховання естетичних та моральних якостей підростаючого покоління.

Відділ проводить навчання керівників аматорських колективів, викладачів шкіл естетичного виховання області та методистів районних методичних центрів: семінари-практикуми, творчі лабораторії тощо, видає методичні рекомендації, вивчає й узагальнює досвід роботи кращих аматорських колективів, готує опорні колективи до присвоєння їм почесних звань "народний", "зразковий".

Відділ є організатором і учасником обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів, конкурсів виконавців на різних музичних інструментах. Вихованці шкіл естетичного виховання є лауреатами багатьох престижних всеукраїнських та літературних конкурсів "Нові імена України", "Духовні джерела", "Срібний дзвін", всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Об"єднаймося ж, брати мої!", "Кришталевий жайвір", "Кубок Євразії", "Кримська хвиля" та багатьох інших.

Традиційним стало проведення обласних заходів: конкурсу читців імені Лесі Українки в с. Колодяжне Ковельського району, огляду-конкурсу кобзарських колективів та окремих виконавців гри на бандурі, огляду-конкурсу народно-інструментальної музики "Калинова сопілка", свята народного танцю та духової музики, свята хореографії "Танцює Волинь", фестивалю повстанської пісні "За волю України", театрального свята на приз народної артистки Наталії Ужвій "Талантами щедра земля", огляду-конкурсу гумору, сатири, жартівливої пісні, музики, танцю "Веселімось, козаченьки", дитячо-юнацького фестивалю "Сурми звитяги", фестивалю хорового мистецтва імені В. Шапова, Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва імені Лесі Українки, фестивалю мистецтв «Пісні Великої Волині».


Відділ культурно-просвітницької роботи

Основні завдання відділу: робота по удосконаленню методичного забезпечення закладів культури області, задоволення культурно-просвітницьких, інформаційних та дозвіллєвих потреб різних категорій населення; аналіз вивчення та популяризація досвіду роботи провідних фахівців галузі; пошук та впровадження інноваційних форм культурно-дозвіллєвої діяльності; організація та проведення різних форм навчання: семінарів, практикумів, консультацій, творчих лабораторій, стажувань; видання методичних матеріалів, сценаріїв культурно-мистецьких заходів.

Відділом проводяться: обласні огляди-конкурси діяльності сільських клубних закладів, РБК та НД "Просвіта"; конкурс "Кращий за професією" серед працівників галузі.


Інформаційно-видавничий відділ

Інформаційно-видавничий відділ надає активну допомогу у розробці, підготовці й написанні методичних рекомендацій, репертуарних збірників, буклетів, сценаріїв, матеріалів з питань культурно-просвітницької роботи, організації дозвілля, відродження, збереження та розвитку традиційних видів народної творчості, художніх промислів і ремесел. Інформує ЗМІ (прес-релізи, анонси, рекламні повідомлення) про проведення мистецьких заходів, організаторами яких виступає ОНМЦ культури. Працівники сектору постійно поповнюють інформацією Веб-сайт.

Книжковий фонд Центру нараховує понад 6 тисяч примірників. Це музична література, нотна, народознавча, з фольклору, театрального жанру, хореографії, посібники з кіно- та фотомистецтва, декоративно-ужиткового мистецтва. Усі ці зібрання працівники ОНМЦК та клубних закладів області використовують у своїй роботі.


Господарський відділ

Належні умови для праці, необхідне матеріальне та технічне забезпечення Центру, допомога в організації та проведенні мистецьких заходів є безпосередньою функцією господарського відділу.

Оскільки робота Центру проводиться на території усієї Волинської області, важливо вчасно дістатися до найвіддаленіших куточків області. У цій справі є незамінною автослужба нашої установи.


Народна аматорська кіностудія "Волинь"

Сорок років тому методист Василь Рябунець заснував кіногурток, до якого увійшли Володимир Сидорчук, Іван Головня, Володимир Винничук. Перший приз зі столиці України кіноаматори отримали за фільм про луцьку підпільницю Пашу Савельєву.

Відтоді разом з іншими студійцями – Омеляном Іванюком, Рональдом Валяєвим, Володимиром Антонюком – створено нові фільми, серед яких "Зустріч з Мавкою", "Важка борозна", "Щедрий вечір".

З появою в Луцьку колишнього моряка Бориса Ревенка студія в 1972 році наче отримала нове життя, стала хронікером громадського і культурного життя області. Саме в цей час у колективі з"являються Володимир Скворцов, Володимир Бойко, свої сценарії пропонує Йосип Струцюк, операторською роботою займаються Борис Супрунчук, Василь Литвинчук, Василь Іванюк, Анатолій Сегодін, слайд-фільмами – Ірина Левчанівська, Борис Романюк та Євген Назарчук. Саме тоді створюються фільми, що стали класикою волинського аматорського кіно: "Світ витязя", "Карпилівські вечорниці", "В обійсті чорного самітника", "Розкопана криниця".

У 1973 році кіностудії присвоєно звання "народна".

З настанням незалежності України студійці працюють у напрямках відновлення історичної пам"яті, народних обрядів і звичаїв, створення фільмів про кращих людей Волині. Стрічки "Волинська Голгофа Братковського", "Назад в майбутнє", "Дім моєї пам"яті", "Секрети старої фортеці", "Щоб хліб родив", "Мрія Марії", "Рожеві квіти", "Ілюзії чи химери", "Акція „Зефір“" створені керівником цих проектів режисером і оператором Борисом Ревенком, сценаристами Андрієм Бондарчуком, Світланою Зозулею, Дариною Москалець, режисером та автором сценаріїв Валерієм Бєловим, операторами Павлом Лісівненком, Володимиром Сікорським, монтажерами Василем Гальчуном, Ігорем Тимощуком та Володимиром Мехном. Усі названі фільми стали переможцями та лауреатами фестивалів "Кінотур" (Житомир), "Кінокімерія" (Херсон), "Ярославль" (Росія), "Шумен" (Болгарія), "СПАМ-Плешев" (Польща), "Дніпро-cinema-2009" (Дніпропетровськ), а також нашого місцевого "Моє місто – моє життя".

У кіностудії "Волинь" пройшли школу відомі кіномитці України: Олесь Санін, автор фільмів "Гріх", "Зимно", "Мамай"; Сергій Михальчук, один із найпопулярніших операторів на теренах СНД (фільми "Мамай", "Коханець", "Мій зведений брат Франкенштейн"); Василь Іванюк, кінооператор концерну "Ленфільм".

Стрічки народної аматорської кіностудії "Волинь" постійно демонструються місцевими телеканалами, у програмах каналу УТ-1 та всесвітньої телемережі УТР, яка транслює передачі на 106 країн світу.


Народний аматорський фотоклуб "Промінь"

Заснована 27 грудня 1968 року, студія об"єднала людей, різних за віком та професією, але закоханих у фотографію. Незабаром за досягнення у фотомистецтві студія "Промінь" отримала звання народної. Основними напрямками роботи студії є організація та проведення обласних фотоконкурсів, пленерів та виставок, презентація творчого доробку її членів, участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних фотоконкурсах, семінарах.

Теоретичні та практичні заняття на засіданнях студії дають змогу її членам вдосконалювати свою майстерність. До цього мистецтва залучається творча молодь, яка набуває знань і вчиться використовувати в роботі сучасні методи цифрової фотографії, зберігаючи, разом з тим, класичні напрацювання старшого покоління фотоаматорів.

Нині серед студійців – 8 членів Національної спілки фотохудожників України.

ПРО НАС (ФОТО ПРАЦІВНИКІВ ЦЕНТРУ)
 
Всі права захищено © 2021
Волинський обласний науково-методичний центр культури
Розробка сайту: веб-студія "WebMaestro"