Написати лист    Головна сторінка
 
Головна
Структура ОНМЦК
Історія
Сценарії
Фотогалерея
НКС Волині
Часопис "ЯРОВИЦЯ"
Контакти
З яких причин вважаєте себе культурною людиною?
Працюю в культурній галузі
Читаю книги
Не вживаю нецензурщини
Структура ОНМЦК:
При Центрі діють:

Відділ аматорського мистецтва та народної творчості

Відділ аматорського мистецтва та народної творчості, до якого входить сектор музично-хорового мистецтва та мистецьких шкіл області, працює над розвитком та збереженням української національної культури, організаційно-творчою та методичною роботою з розвитку вокально-хорового, музичного, фольклорного, хореографічного, театрального, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, працює з мистецькими школами області, приймає річні статистичні звіти, готує аналітичні довідки, матеріали щодо стану культури в області.

Працівники відділу надають методичну і практичну допомогу аматорським колективам з присвоєння їм почесних звань “народний”, “зразковий”. Вносять конструктивні пропозиції щодо заходів та розвитку всіх жанрів аматорського мистецтва і народної творчості. Здійснюють методичне забезпечення діяльності аматорських колективів, реалізацію новаторських концепцій розвитку народного мистецтва, організовують розповсюдження науково-методичної та нотної літератури закладам мистецької освіти. Проводять роботу з вивчення, збереження, розвитку нематеріальної культурної спадщини, а саме: виявлення, ідентифікація, складання переліку елементів НКС для внесення їх до відповідних списків місцевого, регіонального, національного реєстрів. Організовують і проводять різні форми навчання: семінари-практикуми, консультації, творчі лабораторії, вебінари, конференції тощо. Здійснюють організаційно-творчу роботу з підготовки і проведення районних, обласних, всенукраїнських та міжнарожних культурно-мистецьких заходів, фестивалів, оглядів-конкурсів, свят тощо, зокрема і серед учнів мистецьких шкіл.

Серед вагомих культурно-мистецьких заходів та проєктів, які проводить відділ, є Міжнародний фестиваль українського фольклору “Берегиня”; всеукраїнські конкурси – виконавців на сопілці та цимбалах “Волинська гуковиця”, авторської пісні та співаної поезії “Оберіг”, народної хореографії імені П. Вірського, учнівської творчості “Об’єднаймося ж, брати мої!”, повстанської пісні – “За Україну, за її волю!”; традиційні обласні культурно-мистецькі заходи: святково-обрядове різдвяне дійство “Три празники в гості”, мистецькі свята – “Нас єднають думи Кобзаря”, “Мамина колискова”, “Збирайся родочку, на колодочку”, “Волинська ткацька толока”; обласні фестивалі та конкурси: патротичної пісні “Вовчак – Волинська Січ”, повстанської та стрілецької пісні “За волю України”, народно-інструментальної музики “Калинова сопілка”, читців “Мій любий краю”, нащадків депортованих українців “Ти не згасла, зоре ясна” імені заслуженого артиста України О. Самохваленка, солістів-вокалістів та ансамблів малих форм імені В. Бобицького, творчих робіт “Йде до діток Миколай”, звичаєво-традиційної атрибутики різдвяно-новорічних свят “Волинська різдвяна містерія”, писанки “Великоднє диво” тощо.

Мартинович Олена Володимирівна
Мартинович Олена Володимирівна, завідувачка відділу
Гнатюк Христина Андріївна

Гнатюк Христина Андріївна,
провідний методист з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва
Грабарчук Наталія Олегівна

Грабарчук Наталія Олегівна, провідний методист з фольклору
Клімчук Лідія Андріївна
Клімчук Лідія Андріївна,
провідний методист зі збереження нематеріальної культурної спадщини
Лихач Вікторія Сергіївна
Лихач Вікторія Сергіївна, провідний методист з фольклору
Баранюк Ігор Іванович
Баранюк Ігор Іванович,
провідний методист по роботі з мистецькими школами
сектору музично-хорового мистецтва та мистецьких шкіл області
Хмілевська Ірина Станіславівна
Хмілевська Ірина Станіславівна,
провідний методист по роботі з мистецькими школами
сектору музично-хорового мистецтва та мистецьких шкіл області

Відділ організаційно-методичної та культурно-просвітницької роботи

Основні завдання відділу: робота з удосконалення методичного забезпечення клубних закладів області, задоволення культурно-просвітницьких, інформаційних та дозвіллєвих потреб різних категорій населення; аналіз, вивчення та популяризація досвіду роботи провідних фахівців та установ сфери культури; пошук та впровадження інноваційних форм культурно-дозвіллєвої діяльності; організація та проведення різних форм навчання: семінарів-практикумів, вебінарів, консультацій, творчих лабораторій; видання методичних матеріалів, сценаріїв культурно-мистецьких заходів.

Відділом проводяться: Всеукраїнський огляд-конкурс клубних закладів у сільській місцевості; обласний конкурс “Кращий за професією” серед працівників сфери культури.


Приймачук Юлія Сильвестрівна
Приймачук Юлія Сильвестрівна, завідувач відділу
Головний режисер, організатор творчої та виробничої діяльності Фурдило Ніна Антонівна
Фурдило Ніна Антонівна,
головний режисер, організатор творчої та виробничої діяльності

Редакційно-видавничий сектор

Редакційно-видавничий сектор видає буклети, рекламну та нагородну друковану продукцію, методичні матеріали, інформаційні збірники, готує до друку репертуарні збірники, сценарії, матеріали з питань культурно-просвітницької роботи, організації дозвілля, відродження, збереження та розвитку традиційних видів народної творчості, художніх промислів і ремесел. Інформує ЗМІ пресрелізами, анонсами, рекламними повідомленнями про проведення мистецьких заходів, організаторами яких є ОНМЦК.

Працівники сектору регулярно поповнюють інформацією вебсайт Центру; на волонтерських засадах забезпечують текстовими та фотоматеріалами про культуру фонд “Вікімедіа”.

У книжковому фонді Центру міститься музична література, нотна, народо- й фолькорознавча, театрального жанру, хореографії, посібники з кіно- та фотомистецтва, образотворчої, декоративно-ужиткової творчості.


Курач Оксана Петрівна, завідувач сектору
Курач Оксана Петрівна, завідувач сектору
Гребенюк Арсен Вікторович, провідний спеціаліст з видавничої діяльності
Гребенюк Арсен Вікторович, провідний спеціаліст з видавничої діяльності

Народна аматорська кіностудія “Волинь”

У 1969 році Василь Рябунець заснував кіногурток, де разом з іншими студійцями – О. Іванюком, Р. Валяєвим, В. Антонюком – створено такі фільми, як “Зустріч з Мавкою”, “Важка борозна”, “Щедрий вечір”.

З появою в колективі у 1972 році Бориса Ревенка студія стала хронікером громадського і культурного життя області. Саме в цей час у колективі з’являються В. Скворцов, В. Бойко, свої сценарії пропонує Й. Струцюк, операторською роботою займаються Б. Супрунчук, В. Литвинчук, В. Іванюк, А. Сегодін, слайд-фільмами – І. Левчанівська, Б. Романюк та Є. Назарчук. Створюються фільми, що стали класикою волинського аматорського кіно: “Світ витязя”, “Карпилівські вечорниці”, “В обійсті чорного самітника”, “Розкопана криниця”.

У 1973 році кіностудії присвоєно звання “народна аматорська”.

Студійці працюють у напрямках відновлення історичної пам’яті, народних обрядів і звичаїв, створення фільмів про видатних людей Волині. Стрічки “Волинська Голгофа Братковського”, “Назад в майбутнє”, “Дім моєї пам’яті”, “Секрети старої фортеці”, “Щоб хліб родив”, “Мрія Марії”, “Рожеві квіти”, “Ілюзії чи химери”, Акція “Зефір” створені керівником цих проєктів, режисером і оператором Б. Ревенком, сценаристами А. Бондарчуком, С. Зозулею, Д. Москалець, режисером та автором сценаріїв В. Бєловим, операторами П. Лісівненком, В. Сікорським, монтажерами В. Гальчуном, І. Тимощуком та В. Мехном. Усі названі фільми стали переможцями та лауреатами фестивалів “Кінотур” (Житомир), “Кінокімерія” (Херсон), “Ярославль” (Росія), “Шумен” (Болгарія), “СПАМ-Плешев” (Польща), “Дніпро-cinema-2009” (Дніпропетровськ), а також нашого місцевого “Моє місто – моє життя”. Студія долучилася до знімального процесу фільму “Довбуш” Олеся Саніна.

У кіностудії “Волинь” пройшли школу такі відомі кіномитці України, як О. Санін, режисер фільмів “Мамай”, “Поводир”, “Переломний момент: Війна за демократію в Україні”, “Довбуш”; С. Михальчук, один із найпопулярніших операторів на теренах СНД (фільми “Мамай”, “Коханець”, “Мій зведений брат Франкенштейн”, “Дике поле”).


Савчук Олександр В’ячеславович
Савчук Олександр В’ячеславович, режисер народної аматорської кіностудії “Волинь”

Народний аматорський фотоклуб “Промінь”

Заснований 27 грудня 1968 року як студія, фотоклуб об’єднав людей, різних за віком та професією, але закоханих у фотографію. Незабаром за досягнення у фотомистецтві студія “Промінь” отримала звання народної. Основними напрямками роботи студії є організація та проведення обласних фотоконкурсів, пленерів та виставок, презентація творчого доробку її членів, участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних фотоконкурсах, семінарах.

Теоретичні та практичні заняття на засіданнях НАФ дають змогу його членам вдосконалювати свою майстерність. До фотомистецтва залучається творча молодь, яка набуває знань і вчиться використовувати в роботі сучасні методи цифрової фотографії, зберігаючи, разом з тим, класичні напрацювання старшого покоління фотоаматорів.

Нині серед учасників – 8 членів Національної спілки фотохудожників України.


Юхтовський Анатолій Володимирович
Юхтовський Анатолій Володимирович, керівник НАФ

Господарський відділ

Відділ підтримує належні умови праці, необхідне матеріальне та технічне забезпечення Центру, надає допомогу в організації та проведенні культурно-мистецьких заходів.

Перевезення по області, пов’язані з роботою Центру, здійснює автослужба установи.


Басейко Степан Йосипович, завідувач відділу
Басейко Степан Йосипович, завідувач відділу
Крищук Микола Іванович, водій
Крищук Микола Іванович, водій
Чепелінська Галина Петрівна, прибиральниця
Чепелінська Галина Петрівна, прибиральниця

Бухгалтерія

Основними завданнями є забезпечення бухгалтерського обліку та звітності, організація фінансово-економічної роботи. Організація своєчасного і якісного виконання кошторисів видатків, контроль за раціональним розподілом і економним витрачанням бюджетних та позабюджетних коштів.


Козлюк Світлана Андріївна, головний бухгалтер
Козлюк Світлана Андріївна, головний бухгалтер
Сологуб Ірина Калістратівна, провідний бухгалтер
Сологуб Ірина Калістратівна, провідний бухгалтер
 
Всі права захищено © 2024
Волинський обласний науково-методичний центр культури
Розробка сайту: веб-студія "WebMaestro"