У травні українці віддають шану національним традиціям, вбираючись у вишитий одяг. Вишиванка є гордістю народу, символом етнічної приналежності, від часів Революції Гідності вона стала дійсно урочистим вбранням українців.
У цьому році Міжнародний день вишиванки припав на 20 травня. Традиційно цього дня усі приєднуються до суспільного флешмобу і збираються у визначених місцях у яскравих вишиванках. До святкової акції долучилися лучани, представники виконавчої влади, прийшовши в барвистому, а дехто й унікальному вбранні з національними мотивами.
На Київському майдані, біля пам’ятника борцям за волю та незалежність України, відбулось мистецьке урочисте свято «Вишиванка українського роду».
З вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Мовенко та голова Волинської обласної ради Григорій Недопад. Вони акцентували увагу присутніх на важливості збереження одвічних традицій народного мистецтва в примноженні духовності та виховання національної свідомості.
Культурно-мистецьку частину свята було представлено кращими аматорськими колективами та окремими виконавцями. Розпочали дійство учасниці зразкової вокальної студії «Зернятко» культурно-мистецького центру «Красне» КЗ «Палац культури міста Луцька», Анастасія Демковська, Софія Приходько та Тетяна Глушко (керівник – заслужена артистка України Алла Опейда) піснею «Бабусина вишиванка». Зачарував душевністю виконання пісні «Два кольори» Сергій Бень із Обласного науково-методичного центру культури.
Додали святкового настрою присутнім вокальний дует Ківерцівського БК – Наталка та Тетяна Черняк виконанням пісні «Українці».
Вишиванка об’єднала всіх присутніх на цьому майдані, у містах і селах, по всій Україні. А ще українців завжди гуртували добрі справи і спільна пісня. На завершення свята на щастя, на добро, на процвітання рідної України всі присутні дружніми оплесками підтримали пісню разом із солістом Ківерцівського БК – Сергієм Лесиком – «Одягни вишиванку Україно моя».
Урочисте мистецьке свято «Вишиванка українського роду» підготував Обласний науково методичний центр культури за підтримки управління культури з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації.