Написати лист    Головна сторінка
 
Головна
Структура ОНМЦК
Історія
Сценарії
Фотогалерея
НКС Волині
Часопис "ЯРОВИЦЯ"
Контакти
З яких причин вважаєте себе культурною людиною?
Працюю в культурній галузі
Читаю книги
Не вживаю нецензурщини

ПОЛОЖЕННЯ про проведення фестивалю мистецтв «Пісні Великої Волині»2012.06.20 08:55

Загальні положення

Фестиваль мистецтв “Пісні Великої Волині” (далі – фестиваль) проводиться управлінням культури і туризму Волинської облдержадміністрації, Обласним науково-методичним центром культури з ініціативи та за підтримки голови Волинської обласної державної адміністрації Бориса Клімчука. Фестиваль проводиться у м. Луцьку Волинської області 18 – 19 серпня 2012 року.

Участь у заходах фестивалю беруть аматорські та професійні колективи, майстри народного мистецтва Волинської, Рівненської, Тернопільської, Житомирської, Львівської, Хмельницької, Івано-Франківської областей України, Білорусії та Польщі.

Мета і завдання фестивалю

Фестиваль проводиться з метою збереження, популяризації і розвитку серед молоді традиційного народного і сучасного мистецтва, розширення творчих зв’язків, обміну досвідом.

Завдання фестивалю:

– збереження і популяризація традиційної народної культури у побуті місцевих жителів на теренах Великої Волині;

– пропаганда традиційної обрядовості Західного Полісся і Волині;

– привернення уваги широких кіл громадськості, засобів масової інформації до діяльності сучасних молодіжних мистецьких формувань, автентичних фольклорних колективів орієнтованих на популяризацію кращих музично-пісенних зразків народної творчості;

– виявлення сучасних молодіжних колективів, молодих майстрів народних ремесел, які розвивають у новітніх формах традиційну українську культуру;

– посилення впливу традиційної народної культури на формування світогляду і духовності молодого покоління українців, залучення різних вікових груп населення до культурної спадщини українського народу.

Умови проведення фестивалю

Фестиваль передбачає показ (реконструкцію) учасниками календарно-обрядових та родинно-побутових дійств: весняно-літні звичаї та обряди, молодіжні ігри, розваги, пісні, танці, народне музикування, майстер-класи із різноманітних жанрів традиційного народного рукомесництва (вишивка, соломоплетіння, ткацтво, бісероплетіння, ковальство, різьба по дереву, лозоплетіння, батик, художня обробка шкіри, флористика, гончарство, бондарство, образотворче мистецтво, м’яка іграшка, лялька-мотанка тощо).

Під час фестивалю відбуватимуться концертні виступи колективів на сценічних майданчиках у центрі міста, діятиме виставка-ярмарок майстрів народного мистецтва, яка покликана продемонструвати багатство волинського народного мистецтва, високий рівень майстерності народних умільців, спадковість поколінь.

У фестивалі беруть участь вокальні, інструментальні, фольклорні гурти, фольклорно-етнографічні ансамблі, народні музики, естрадні ансамблі довільного складу (ВІА) та окремі виконавці.

Репертуар колективів має складатися з творів:

– українських народних пісень (їх обробок);

– сучасних інтерпретацій української народної пісні у виконанні ВІА;

– творів українських композиторів, сучасних авторів.

Тривалість виступу колективів та окремих виконавців - не менше 30 хв.

Кількісний склад колективів: фольклорних – до 15 осіб, вокальних та інструментальних ансамблів – до 7 осіб.

В рамках фестивалю відбудеться фотовиставка «Визначні місця Великої Волині», яка ознайомить лучан та гостей міста з історичними пам'ятками Волині та круглий стіл “Велика Волинь у новій Україні”, до участі в якому запрошуються фольклористи, етнографи, краєзнавці, представники туристичних фірм.

Умови участі у фестивалі

Для участі в фестивалі кожен колектив до 10 липня 2012 року подає на адресу дирекції фестивалю (Обласний науково-методичний центр культури, 43025, м. Луцьк, вул. Горького, 3. Контактні телефони: (0332) 771-039, 723-546. E-mail: nmckv@ukr.net:

– заявку (встановленого зразка), затверджену керівником закладу, який відряджає;

– коротку анотацію на колектив (окремого виконавця);

– відеозапис програми колективу (обсяг до 15 хв.), фото колективу в сценічних костюмах (на СD-диску);

– фотороботи для організації виставки "Визначні місця Великої Волині";

Кожен колектив повинен мати з собою герб і прапор області (міста), яку він представляє. На підставі поданих матеріалів дирекція фестивалю проводить відбір учасників та до 1 серпня 2012 року надсилає офіційні запрошення.

Організатори забезпечують проживання та дворазове харчування учасників фестивалю. Витрати на проїзд – за рахунок сторони, яка відряджає. 

 
Всі права захищено © 2022
Волинський обласний науково-методичний центр культури
Розробка сайту: веб-студія "WebMaestro"