День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття
Ведучий: Добрий день, шановна громадо, дорогі волиняни! Сьогодні ми зібрались тут, аби відзначити День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття.
Ведуча: Склад населення України є етнічно однорідним, але на її території проживають громадяни понад 100-а національностей. Для всіх нас майорить український синьо-жовтий прапор, а наші серця єднає Державний Гімн.
Звучить Державний Гімн України
Ведучий: Сьогодні, 21 травня, Україна вперше відзначає День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття – нове свято, запроваджене Указом Президента №883 від 27 грудня 2024 року.
Ведуча: Цей День підкреслює наше прагнення до єдності народу, утвердження української ідентичності, сприяння вільному розвитку культурного розмаїття корінних народів і національних спільнот, етнічних груп та народностей, а також висловлює повагу за їхній вагомий внесок у захист державного суверенітету і незалежності України у збройній боротьбі з російською державою-агресором.
Ведучий: Вшануймо світлу пам'ять героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту територіальної цілісності України та мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України, хвилиною мовчання.
Хвилина мовчання.
Ведуча: Зараз, як ніколи, важливо підтримувати міжнаціональну згуртованість. Наша держава завжди була і залишається багатонаціональною країною, де кожен народ робить свій унікальний внесок у розвиток та збереження її культурної спадщини. Ми різні за походженням, культурою чи віросповіданням, але об’єднані любов’ю до України.
Звучить пісня про Україну або на патріотичну тематику.
Ведуча: Кожен народ – це своєрідний образ, що створений тільки йому притаманними фарбами. Лише зберігаючи національну самобутність і неповторність, можна зробити гідний внесок у загальну скарбницю світової культури. У цьому розумінні етнографічні особливості народу України є важливою складовою цієї скарбниці.
Ведучий: Культурне розмаїття України відображається у багатстві мов, національних та регіональних традицій, кухні, мистецтві, музиці та інших аспектах життя. Це дає нам можливість збагачувати та зберігати культурну спадщину країни, це надає людям крила.
Вірш Ліни Костенко «Крила»
Ведучий: 21-ше травня обрано символічною датою для підкреслення культурного розмаїття та єдності в багатонаціональному суспільстві України. Представники громадських організацій та наукових кіл підтримали ідею свята саме в цей день – у Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку.
Ведуча: Це сприятиме об’єднанню зусиль для збереження та розвитку національної ідентичності й культурного спадку всіх спільнот, які живуть в нашій країні. Адже націю окреслює прагнення бути разом, служити своїй державі і захищати її територіальну цілісність та незалежність.
Ведучий: Від учасників урочистостей просимо покласти квіти до ________________________
(на фоні мелодії «Ой у лузі червона калина» відбувається покладання квітів
до пам'ятників борцям за волю України або до монументальних місць на Алеї слави)
Ведучий: З часу проголошення незалежності, Україна прагне створити умови для рівноправного розвитку та активної участі в соціально-економічному, політичному та духовно-культурному житті держави представників усіх національностей, котрі разом з українцями складають єдину етнонаціональну структуру суспільства.
Ведуча: До слова запрошуємо ______________________________
Виступ представників місцевої влади
Ведуча: Україна завжди була прикладом співіснування різних культур, мов і традицій, а новий знаменний День у календарі – День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття – підкреслить важливість взаємоповаги і толерантності в багатонаціональній державі.
Ведучий: 21-ше травня стане не лише днем, коли відзначатиметься багатогранність української культури, але й нагадуванням про важливість спільних зусиль у побудові мирного суспільства.
Ведуча: Це нове свято має стати символом гармонії та діалогу між народами. Воно зможе об'єднати людей різних національностей, заохочуючи до збереження розмаїття культурних традицій.
Ведучий: Єднаймося ж, браття! Бо сила нації – у її єдності та різноманітті!
Державний Гімн України
Ведуча: Слава Україні!
Ведучий: Героям Слава!
Сценарій підготувала
завідуюча відділу
організаційно-методичної
та видавничої діяльності –
Наталія Шамріцька.
У підготовці сценарію використано: матеріали Вікіпедії, матеріали медіаресурсів мережі інтернет, вірш «Крила» Ліни Костенко.