СЦЕНАРІЙ ВОГНИКА
Ведучий. У травні, коли прокинулась від сну природа, коли у блакиті неба дзвенить багатоголосий пташиний спів, коли травами i квітами буяє земля, до нас приходить свято Матері.
Ще з давніх давен наші предки вшановували жінку за те, що вона була продовжувачкою роду, етносу, культури. Археологи знаходять в степах давні скульптури - „кам'яні баби", що є символами Великої Maтepi -годувальниці.
Ведучий. Мати - це вічність життя. Чи не тому Maтepi не мають віку? Молода, в літах, або зовсім старенька мати все одно лишається найріднішою, найближчою людиною, оберегом для дітей i онуків.
Скільки б людині не було років, i в добру, i в скрутну хвилину, її думка лине до матері, пам’ять про матip полегшуе страждання, вселяє надію.
Ведучий. Будучи дітъми, ми бігли до Maтepi з першою п'ятіркою у щоденнику; caмi, ставши батьками, йшли до Maтepi за порадою, розрадою, захистом. I скільки б людині не було років, вона залишається на Землі дитиною доти, поки жива мати.
Звучить пісня „Доки мати жива " муз. Л. Марченка, сл. Є. Тищенка.
Ведучий. Є багато різних закликів: бережіть жінок, бережіть мир. А мені сьогодні хочеться на весь світ заявити: бережіть бабусь, бо вони срібна ниточка, котра зв'язує берег нашого дитинства з берегом дитинства наших донечок i синочків. Пам'ятаймо: дім, у якому нема прихистку для бабусь чи дідусів, нагадує пустку. Тож ніколи не забуваймо про найстарших членів родини.
Звучишь пісня « Прекрасні вітання» сл. і муз.Н.Красоткіної
Ведучий. Тому й наступила пора оцих людочок шанувати,
Вас, бабусі, внучата будуть вітати!1
Діти. Ласкаво просимо, дорогі бaбyci, у світлицю,
Де пісня, казка, звичаї живуть,
Де пахне рута- м'ята i пшениця,
Де рушники узорами цвітуть,
Де юними хлюпочуть голосами
Пicнi i танці голосні,
Де колискові від бaбyci й мами
Принишкли у колисочці на дні.
Добрий вечір, люди добрі,
Що сидять у нaшій господі!
Гарно й затишно у цій світлиці
Сьогодні у клубі баусине свято,
I хочеться сердечно привітати
Бабусь з дідусями i Дорогих yciм батьків.
Давайте на годину
Забудем клопоти yci
I об’єднавшись у міцну родину,
Заспіваємо улюблені бабусині пicні.
Звучишь пісня „Мамі" муз. Г . Васіної ,сл В. Підпалого
Ведучий. У нашім краї живе багато гідних пошани жінок, матеpiв, бабусь. Загляньте в їхні очі i ви побачите скільки в них доброти i любові. У кожної бaбyci своє життя, своя доля. Яка вона? Маю честь запросити до слова жінку, доля якої подібна до героїні телесеріалу. Отже, у нас в гостях _________.
Гостя розповідає про те, що у дворічному віці залишилась сиротою. Маму їй замінила бабуся i старша сестра. В роки війни носила їжу євреям, які переховувались у них на обійсті, після визволення Волині радянськими військами у дванадцятирічномy віці ремонтувала одяг солдатам. Виховала двох доньок i двох онуків.
Ведучий.
– Коли ви були маленькою, яких ласощів вам найбільше хотілося?
- Чи важко виховувати внуків?
Звучишь пісня „ Чорнобривці" муз. В.Верменича, сл. М.Сингаївського