Написати лист    Головна сторінка
 
Головна
Структура ОНМЦК
Історія
Сценарії
Фотогалерея
НКС Волині
Часопис "ЯРОВИЦЯ"
Контакти
З яких причин вважаєте себе культурною людиною?
Працюю в культурній галузі
Читаю книги
Не вживаю нецензурщини

«Пиріжки з бобом (Бобівники)» у Ратнівській громаді2025.04.15 11:45

«Пиріжки з бобом (Бобівники)» у Ратнівській громаді 

      «Бобівники» – це не просто смачні пиріжки, а ціла кулінарна традиція, що передається з покоління в покоління в Ратнівській громаді. Ця страва стала частиною місцевої самобутності, невід’ємною складовою повсякденного життя, яка зберігається і розвивається до сьогодні. Її готували ще наші пращури, коли пиріжки були важливою частиною харчування в періоди посту, адже вони не містили м'ясних продуктів. Сьогодні, хоча традиції залишаються незмінними, «бобівники» готуються не лише в піст, але й на звичайні будні та святкові дні. 

Приготування бобівників 
     Процес приготування «Бобівників» починається з приготування тіста. Для цього використовують теплу воду, яку злили зі звареної картоплі, товчемо ще пару зварених картопель, додаємо дріжджі, цукор, соль та олію. Добре вимішуємо, накриваємо полотенцем та даємо час підійти. 
     Поки тісто підходить готуємо начинку: боби відварюємо, товчемо (зараз перекручують на м'ясорубці), додаємо потовчену відварену картоплю, сіль, цукор, чорний мелений перець за смаком. На пательні підсмажуємо цибулю на олії і додаємо до начинки, перемішуємо. 
     Після того як тісто підійшло, його ще раз добре вимішуємо, а потім беремо невеликі шматочки, розкачуємо, всередину кладемо начинку, формуємо пиріжок та викладаємо на лист, попередньо змащений олією (жиром або просто присипаний мукою). 
     Випікаємо «Бобівники» в печі але на даний час, сучасні господині, роблять це в електричних (газових) духовках або на сковорідці обсмажують пиріжки на олії. 
     Під час приготування «Бобівників» старожили не лише передають секрети приготування, а й зберігають багатий культурний спадок, пов'язаний з їх приготуванням: від прислів’їв та приказок до знань про те, як правильно розпалити вогонь у печі та які дрова використовувати. 
     Сьогодні ця традиція живе і розвивається, надихаючи нові покоління зберігати та шанувати кулінарні звичаї, що глибоко коріняться в українському народному побуті. 
     «Бобівники» залишаються важливим елементом культурної спадщини, який зберігає дух та традиції Ратнівської громади.

Елемент традиції приготування пиріжків-"бобівників" можна подивитися за посиланням:

























 
Всі права захищено © 2025
Волинський обласний науково-методичний центр культури
Розробка сайту: веб-студія "WebMaestro"