Написати лист    Головна сторінка
 
Головна
Структура ОНМЦК
Історія
Сценарії
Фотогалерея
Відео
Аудіо
Контакти
З яких причин вважаєте себе культурною людиною?
Працюю в культурній галузі
Читаю книги
Не вживаю нецензурщини

Фестиваль українського фольклору «Берегиня»2018.03.21 09:36

 

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення Восьмого Міжнародного фестивалю

українського фольклору «Берегиня»  (Проект)

 

І. Загальні положення

         1.1. Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» проводиться управлінням культури Волинської обласної державної адміністрації та Обласним науково-методичним центром культури (далі – Фестиваль).

         1.2. Фестиваль проводиться за підтримки Міністерства культури України, Волинської обласної державної адміністрації та Волинської обласної ради.

         1.3. Фестиваль відбудеться у місті Луцьку Волинської області                                  з 9 по 13 серпня 2018 року.

ІІ. Мета Фестивалю

          2.1 Збереження та популяризація народного мистецтва, звичаєвої та традиційної культури, фольклорних скарбів. Формування національного світогляду і духовності молодого покоління українців, посилення впливу традиційної народної культури на підростаюче покоління. Збереження елементів нематеріальної культурної спадщини. Популяризація народних ремесел, звичаїв і традицій календарно-обрядових та родинно-побутових обрядів. Виявлення самобутніх автентичних та сучасних фольклорних колективів, майстрів традиційних народних ремесел. Привернення уваги широких кіл громадськості, державних органів, засобів масової інформації до розвитку народної творчості з метою відродження і популяризації традиційної культури.

2.2. Основна тема Фестивалю – героїко-патріотична тематика, а також відтворення календарної обрядовості літньо-осіннього циклу «Від зажинок до Пречистої».

          2.3. Ознайомлення зарубіжних колективів країн-учасниць Фестивалю з традиційною культурою Волині і Полісся, фольклорною спадщиною українського народу. Обмін досвідом роботи колективів, налагодження творчих та наукових контактів, пропаганда духовних набутків  та зміцнення культурних зв'язків українського зарубіжжя.

ІІІ. Умови проведення Фестивалю

3.1 Фестиваль проводиться один раз на три роки, для різних вікових категорій, творчих колективів з України та зарубіжжя, незалежно від їх відомчого підпорядкування.

        3.2.Витрати на проживання та харчування учасників Фестивалю, запрошених з різних областей України та української діаспори проводиться  за рахунок організаторів. Витрати на оплату добових та проживання учасників фестивалю з районів і міст області проводиться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством.

3.3. У програмі Фестивалю колективи представлятимуть: старовинні козацькі, чумацькі думи, балади, лірницькі, стрілецькі, повстанські пісні, танці, відродження обрядових дійств щодо освячення зброї, коня, прийняття в козацькі та повстанські ряди. А також жниварські, косарські пісні, звичаї та обряди («Спасова борода», «Маковеївська квітка», «Обжинковий вінок», дитячі забавлянки, розваги, музикування тощо).

 3.4. Тривалість виступу презентаційних, конкурсних програм                                10-15 хвилин, довільних – 30-40 хвилин.

3.5. В рамках Фестивалю діятиме містечко майстрів народної творчості та виставка-продаж творів декоративно-прикладного мистецтва, ярмарок меду.

3.6.  Під час проведення Фестивалю відбудуться:

науково-практична конференція, до роботи в якій запрошуються науковці, фольклористи, етнографи, етномузикологи, мистецтвознавці, краєзнавці з України та закордону;

етно-дискотека;

конкурс інструментального виконавства на традиційних народних інструментах українців.

ІV. Умови конкурсу інструментального виконавства

4.1. Номінації конкурсу:

Солісти-інструменталісти (ліра, кобза, дуда, волинка, сопілка, скрипка, гармошка, бубон тощо);

Інструментальні гурти, троїсті музики (народне музикування, обробки місцевих народних мелодій).

4.2. Критерії оцінки виступів:

місцевий репертуар;

регіональна виконавська традиція;

відповідність костюмів місцевому народному одягу;

сценічна культура учасників.

Переможці конкурсу нагороджуються дипломами управління культури Волинської обласної державної адміністрації.

V. Учасники Фестивалю

5.1. У Фестивалі беруть участь вокальні фольклорні гурти, фольклорно-етнографічні ансамблі, солісти-вокалісти, солісти-інструменталісти, троїсті музики та інструментальні гурти різного складу, танцювальні колективи.

5.2. Заявки (згідно з додатком) на участь у Фестивалі подаються                         до 15 травня 2018 року за адресою: Обласний науково-методичний центр культури, 43025, м. Луцьк, вул. П’ятницька гірка, 16, е-mail: nmckv@ukr.net, контактні телефони: (0332) 771-039, тел./факс 723-546.

До заявки додається  аудіо, відеозапис програми (обсягом до 15 хвилин), фото колективу в місцевому традиційному одязі (у JPG форматі).

5.3. Організатори Фестивалю на підставі надісланих матеріалів                        до 30 травня 2018 року здійснюють відбір колективів і учасників та надсилають офіційні запрошення учасникам. 

 

 

 
Всі права захищено © 2018
Волинський обласний науково-методичний центр культури
Розробка сайту: веб-студія "WebMaestro"